Sous vide – czy wiecie co to takiego?

19/02/2016
- Restauracja Patio
Sous vide – czy wiecie co to takiego?

Prawdziwą sztukę kulinarną możecie poznać w Restauracji Patio pod czujnym okiem Szefa Kuchni – Wiktora Moczka. Dziś opowiemy Wam kilka słów na temat francuskiej techniki obróbki potraw, zwaną sous-vide. 

Podążając za swoją pasją do gotowania oraz chęcią wprowadzania nowoczesnych sposobów przygotowywania potraw, wprowadził do naszej kuchni sposób przygotowania dań o nazwie „sous vide”. Sous Vide to metoda polegająca na wydobyciu naturalnego smaku potrawy z zachowaniem ich wartości odżywczych oraz witamin, poprzez zamknięcie w worku próżniowym, następnie umieszczenie go w wodzie, i obróbkę, dobierając precyzyjnie temperaturę oraz czas.

Potrawy przygotowane tą metodą będą zawsze soczyste, aromatyczne i zdobędą sympatię niejednego wybrednego podniebienia. Warto się przekonać o efektach dań, wybierając spośród pozycji naszej karty menu polędwicę z dorsza, podawaną na duszonym jarmużu z sosem kurkowo rakowym lub marynowaną polędwiczkę wieprzową serwowaną na kremie z pieczonych buraków i jabłek, podawaną z puree ziemniaczano-pietruszkowym i płatkami suszonego boczku.

„Rozsmakuj się w potrawach przygotowanych metodą sous vide” – tak brzmi nasze hasło na najbliższy rok. Spróbujecie???

2020

Maj (1) Kwiecień (5) Marzec (2) Luty (1) Styczeń (1)

2019

Kwiecień (4)

2018

Grudzień (1) Październik (2) Czerwiec (1) Maj (1) Kwiecień (1) Marzec (2)

2017

Październik (1) Sierpień (1) Czerwiec (1) Maj (1) Kwiecień (1) Marzec (1) Luty (1)

2016

Grudzień (2) Październik (1) Marzec (3) Luty (3) Styczeń (1)

2015

Grudzień (1) Listopad (1) Październik (2) Wrzesień (2) Sierpień (1) Kwiecień (1)

2014

Grudzień (2) Listopad (1) Wrzesień (1) Lipiec (1) Maj (1)
Archiwum wpisów

Zapisz się do newslettera

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij