Kasza jaglana w naszym wiosennym menu

04/03/2016
- Restauracja Patio
Kasza jaglana w naszym wiosennym menu

Jedno z najstarszych ziaren na ziemi to kasza jaglana, którą jest oczyszczone z łusek proso. Obecnie, ze względu na swoje zdrowotne właściwości, wraca do naszego menu i częściej gości na naszych stołach. Spożywanie jej pomaga przy chorobach cywilizacyjnych w szczególności przy nietolerancji glutenu (celiakii) jest optymalną alternatywą oraz ważnym składnikiem zdrowego żywienia. 

Kasza jaglana jest lekko strawna, tania i łatwo dostępna. Jako jedyna z kasz jest zasadotwórcza, utrzymuje równowagę zasadowo – kwasową w organizmie. Dzięki temu pomaga w profilaktyce nowotworowej, ponieważ większość spożywanych obecnie przez nas produktów nas zakwasza. Pomaga w leczeniu schorzeń przewodu pokarmowego, żołądka, wątroby, trzustki. Zawiera dużo łatwo przyswajalnego białka. Redukuje poziom cholesterolu, poprawia pracę jelit. Kasza jaglana zawiera dużo witamin, w szczególności z grupy B, fosfor, wapnia, żelaza, krzemu, potasu. Jest świetnym źródłem energii. Posiada właściwości oczyszczające z toksyn, pomaga przy redukcji wagi.

Zastosowanie kaszy jaglanej jest nieograniczone (może tylko ograniczyć je nasza wyobraźnia ;)). Dzięki swojemu neutralnemu smakowi możemy ją używać w każdej dowolnej kombinacji kuchennej – od sałatek, przystawek, zup, dań głównych, deserów, napoi po koktajle.

W naszej karcie kasza jaglana znajduje się w jednej odsłonie, ale ze względu na duże zainteresowanie użyjemy jej  do większej ilości dań, co mam nadzieję zadowoli naszych stałych gości i przyciągnie nowych.

Staramy się, aby nasze dania były wykwintne i pyszne. Oryginalne i na najwyższym poziomie, zaczynając od najlepszych produktów. Prześwieca nam również idea zdrowego żywienia i jeżeli możemy Państwa takim zestawem zachęcić do odwiedzenia naszej restauracji – będzie nam niezmiernie miło.  Już niedługo  będziemy wprowadzać wiosenne menu – tak więc zapraszamy.

2020

Maj (1) Kwiecień (5) Marzec (2) Luty (1) Styczeń (1)

2019

Kwiecień (4)

2018

Grudzień (1) Październik (2) Czerwiec (1) Maj (1) Kwiecień (1) Marzec (2)

2017

Październik (1) Sierpień (1) Czerwiec (1) Maj (1) Kwiecień (1) Marzec (1) Luty (1)

2016

Grudzień (2) Październik (1) Marzec (3) Luty (3) Styczeń (1)

2015

Grudzień (1) Listopad (1) Październik (2) Wrzesień (2) Sierpień (1) Kwiecień (1)

2014

Grudzień (2) Listopad (1) Wrzesień (1) Lipiec (1) Maj (1)
Archiwum wpisów

Zapisz się do newslettera

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij