Daj się zaskoczyć naszym nowym menu sezonowym

29/05/2017
- Rina Angelow-Rapita
Daj się zaskoczyć naszym nowym menu sezonowym

Pogoda nareszcie sprzyja długim spacerom wokół wrocławskiego Rynku! Jeżeli wybierają się Państwo na rodzinny spacer, serdecznie zapraszamy do degustacji dań z nowego menu sezonowego Restauracji Patio. Pojawiają się w nim składniki charakterystyczne dla tej pory roku – ukochane przez wszystkich szparagi, kalarepka, cukinia, młoda marchew oraz wiosenne młode pędy i kiełki pełne cennych witamin…

Wśród autorskich dań Szefa Kuchni – Wiktora Moczka znajdą Państwo dwie rzadko spotykane propozycje w restauracyjnych menu. Pierwszą z nich jest animelka – delikatna grasica cielęca, uważana w wielu krajach (szczególnie Francji i Włoszech) za rarytas, serwowana na zielonych szparagach, z dodatkiem chipsów z regionalnego sera łomnickiego „Krowa w popiele”.

Szczególnie polecamy również troć wędrowną, przygotowywaną francuską metodą sous-vide. Trocie pozyskiwane są z dzikich populacji, nie jest to ryba hodowlana, dlatego jest też tak ceniona przez kucharzy i dietetyków. Mięso troci, o pięknej różowej barwie, jest delikatne, zawiera sporo odżywczych tłuszczów i bardzo mało ości. Jej wyborny i delikatny smak podkreślają puree z kalafiora, kiełki groszku oraz emulsja z czosnku niedźwiedziego.

A to tylko wycinek naszych nowych propozycji… Czekamy na Państwa z orzeźwiającym kremem z kalarepki, polędwiczką jagnięcą serwowaną w towarzystwie galaretki z soku z brzozy i syropu sosnowego, czy piersią z kurczaka zagrodowego sous-vide z grillowanymi warzywami sezonowymi. Wszystkie dania z menu wiosennego przygotujemy dla Państwa również w formie bezglutenowej. Zobaczcie jak pięknie się prezentują – musicie ich spróbować!

PEŁNE MENU WIOSENNE ZNAJDZIECIE TUTAJ!

2020

Maj (1) Kwiecień (5) Marzec (2) Luty (1) Styczeń (1)

2019

Kwiecień (4)

2018

Grudzień (1) Październik (2) Czerwiec (1) Maj (1) Kwiecień (1) Marzec (2)

2017

Październik (1) Sierpień (1) Czerwiec (1) Maj (1) Kwiecień (1) Marzec (1) Luty (1)

2016

Grudzień (2) Październik (1) Marzec (3) Luty (3) Styczeń (1)

2015

Grudzień (1) Listopad (1) Październik (2) Wrzesień (2) Sierpień (1) Kwiecień (1)

2014

Grudzień (2) Listopad (1) Wrzesień (1) Lipiec (1) Maj (1)
Archiwum wpisów

Zapisz się do newslettera

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij