Afrodyzjaki w kuchni – czy to naprawdę działa?

29/01/2016
- Restauracja Patio
Afrodyzjaki w kuchni – czy to naprawdę działa?

Zbliża się święto zakochanych i w tym czasie wiele restauratorów konkuruje ze sobą mniej lub bardziej wymyślnym menu. A wszystko po to, aby pobudzić nasze zmysły i zaspokoić nasze upodobania kulinarne. Szczególnie w Walentynki kucharze mają pole do popisu i tak komponują menu, aby użyte w nim afrodyzjaki dzięki swym „magicznym mocom” sprawiły, że wzrasta nasza ochota na miłość.  

Nazwa ”afrodyzjaki” wzięła się właśnie od imienia Afrodyty – greckiej bogini piękna i miłości. Nie jest tajemnicą, że chyba najsłynniejszym i najbardziej dostępnym afrodyzjakiem jest czekolada. Swoją moc zawdzięcza teobrominie, która uwalnia hormony szczęścia – endorfiny, co „ładuje” nas pozytywną, rozpierającą energią. Owoce morza bogate w takie pierwiastki jak cynk czy selen są słynne z tego, że działają jak afrodyzjaki. Ponadto za afrodyzjak uznawane są szparagi, kawior, mięso, banany, koper włoski, dynie, marchew, seler, wanilia, jajka, kakao, truskawki czy poziomki.

Pobudzające, miłosne właściwości mają również potrawy ostre, silnie doprawione, piekące w język – takie jak papryczki chili. Pewne każdy z nas do tej listy dodałby jeszcze wiele innych produktów, gdyż po prostu jedzenie może być afrodyzjakiem, bo pobudza zmysły. Forma, kolor, aromat, smak i konsystencja dania są ważne, by uczynić ją mniej lub bardziej zmysłowym. Wszystkie zmysły muszą być rozbudzone, muszą się ze sobą łączyć. Światła i cienie, formy i kontrasty, smaki, które potwierdzają zapachy … Kiedy to jest odpowiednio dobrane, akt jedzenia urasta do czegoś zupełnie innego, do sztuki.

Mówi się wówczas nawet o tzw. „food porn” czy „sexy food”.

A czy również w tym roku, specjalnIe skomponowane menu przez naszego szefa kuchni przypadnie Wam do gustu, czy pobudzi Wasze zmysły? Cóż sami musicie się przekonać!

Rezerwujcie stoliki , a my z niecierpliwością będziemy oczekiwać na Wasze opinie i reakcje.ZAPRASZAMY!

2020

Maj (1) Kwiecień (5) Marzec (2) Luty (1) Styczeń (1)

2019

Kwiecień (4)

2018

Grudzień (1) Październik (2) Czerwiec (1) Maj (1) Kwiecień (1) Marzec (2)

2017

Październik (1) Sierpień (1) Czerwiec (1) Maj (1) Kwiecień (1) Marzec (1) Luty (1)

2016

Grudzień (2) Październik (1) Marzec (3) Luty (3) Styczeń (1)

2015

Grudzień (1) Listopad (1) Październik (2) Wrzesień (2) Sierpień (1) Kwiecień (1)

2014

Grudzień (2) Listopad (1) Wrzesień (1) Lipiec (1) Maj (1)
Archiwum wpisów

Zapisz się do newslettera

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij