Daj się zaskoczyć naszym nowym menu sezonowym

29/05/2017
- Rina Angelow-Rapita
Daj się zaskoczyć naszym nowym menu sezonowym

Pogoda nareszcie sprzyja długim spacerom wokół wrocławskiego Rynku! Jeżeli wybierają się Państwo na rodzinny spacer, serdecznie zapraszamy do degustacji dań z nowego menu sezonowego Restauracji Patio. Pojawiają się w nim składniki charakterystyczne dla tej pory roku – ukochane przez wszystkich szparagi, kalarepka, cukinia, młoda marchew oraz wiosenne młode pędy i kiełki pełne cennych witamin…

Wśród autorskich dań Szefa Kuchni – Wiktora Moczka znajdą Państwo dwie rzadko spotykane propozycje w restauracyjnych menu. Pierwszą z nich jest animelka – delikatna grasica cielęca, uważana w wielu krajach (szczególnie Francji i Włoszech) za rarytas, serwowana na zielonych szparagach, z dodatkiem chipsów z regionalnego sera łomnickiego „Krowa w popiele”.

Szczególnie polecamy również troć wędrowną, przygotowywaną francuską metodą sous-vide. Trocie pozyskiwane są z dzikich populacji, nie jest to ryba hodowlana, dlatego jest też tak ceniona przez kucharzy i dietetyków. Mięso troci, o pięknej różowej barwie, jest delikatne, zawiera sporo odżywczych tłuszczów i bardzo mało ości. Jej wyborny i delikatny smak podkreślają puree z kalafiora, kiełki groszku oraz emulsja z czosnku niedźwiedziego.

A to tylko wycinek naszych nowych propozycji… Czekamy na Państwa z orzeźwiającym kremem z kalarepki, polędwiczką jagnięcą serwowaną w towarzystwie galaretki z soku z brzozy i syropu sosnowego, czy piersią z kurczaka zagrodowego sous-vide z grillowanymi warzywami sezonowymi. Wszystkie dania z menu wiosennego przygotujemy dla Państwa również w formie bezglutenowej. Zobaczcie jak pięknie się prezentują – musicie ich spróbować!

PEŁNE MENU WIOSENNE ZNAJDZIECIE TUTAJ!

2020

May (1) April (5) March (2) February (1) January (1)

2019

April (3)

2018

December (1) October (2) June (1) May (1) April (1) March (2)

2017

October (1) August (1) June (1) May (1) April (1) March (1) February (1)

2016

December (2) October (1) March (3) February (3) January (1)

2015

December (1) November (1) October (2) September (2) August (1) April (1)

2014

December (2) November (1) September (1) July (1) May (1)
Archive

Subscribe to our newsletter to receive exclusive offers and the latest news

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close