Walentynkowy zawrót głowy… wyjątkowa kolacja dla dwojga!

18/01/2017
- Rina Angelow-Rapita
Walentynkowy zawrót głowy… wyjątkowa kolacja dla dwojga!

Już niecały miesiąc dzieli nas od 14 lutego – Dnia Świętego Walentego, potocznie zwanego Walentynkami. Czy Walentynki nie są dobrą okazja, by popróbować wyjątkowych pyszności! My uważamy, że bezwzględnie tak, dlatego zapraszamy Was na uroczystą kolację walentynkową do Restauracji Patio!

Część z nas ulega tej tradycji, która została nam przekazana z zachodnich krajów, część zaś otwarcie krytykuje to święto – tłumacząc, że jest krzywdzące i dyskryminujące. Każdy ma prawo do własnego zdania; jedni je lubią i uważają że to miły i radosny zwyczaj (których nota bene w naszej kulturze nie jest zbyt dużo), inni niestety nie obchodzą się z nim tak euforycznie, twierdząc, że jest przereklamowane i jest powodem do dodatkowej promocji „wszystkiego co czerwone”:)

My podchodzimy do tego dnia z nastawieniem, iż jest to dobra okazja do przedstawienia naszym gościom kreatywności naszego Szefa Kuchni i stworzenia wyjątkowego menu na walentynki, bazującego na afrodyzjakach. Bo przecież lubimy Was zaskakiwać. I lubimy, jak do nas wracacie popróbować czegoś nowego! I właśnie walentynki są taką okazją. A jeśli jeszcze dodamy do dobrego jedzenia ten romantyczny nastrój, TĄ JEDYNĄ lub TEGO JEDYNEGO – zapowiada się naprawdę miło. A po kolacji – koniecznie spacer uliczkami starego Wrocławia…

A afrodyzjaki? Wierzymy, że sama obecność ukochanej osoby jest już sama w sobie afrodyzjakiem… Ale gdy dodamy to tego starannie skomponowane, wyjątkowe menu, taki wieczór może zmienić się w prawdziwą ucztę smaków!

W tym roku w naszym menu znajdą Państwo m.in. przegrzebki, czyli Małże Św. Jakuba, które od wieków, dzięki swej delikatności, uważane są za rozkosz dla podniebienia. Towarzyszyć im będą egzotyczne nuty słodkiego mango i liczi, a także rozgrzewającego jalapeño … Będzie również smakowita dorada na puree z brokułów, z dodatkiem kremowego sosu i wyrafinowanych muli, a na danie główne ragoût cielęce z kurkami i karczochami, które w starożytnym Rzymie cieszyły się wyjątkową sławą wyrafinowanego afrodyzjaku. Czym byłaby jednak walentynkowa kolacja bez słodkiego deseru? Finałem naszego menu będzie więc włoskie semifredo z migdałami, gorącym sosem czekoladowym i chilli.

Czy nie brzmi to wszystko kusząco? Czy Walentynki nie są dobrą okazja, by popróbować takich pyszności! My uważamy, że bezwzględnie tak. Duże „tak” na AFRODYZJAKI I wielkie TAAAAAAK na Walentynki we Wrocławiu właśnie w Restauracji Patio!

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami walentynkowego menu oraz do rezerwacji stolików.

2019

Kwiecień (4)

2018

Grudzień (1) Październik (2) Czerwiec (1) Maj (1) Kwiecień (1) Marzec (2) Styczeń (1)

2017

Październik (1) Sierpień (1) Czerwiec (1) Maj (1) Kwiecień (1) Marzec (1) Luty (1) Styczeń (1)

2016

Grudzień (2) Październik (1) Marzec (3) Luty (3) Styczeń (1)

2015

Grudzień (1) Listopad (1) Październik (2) Wrzesień (2) Sierpień (1) Kwiecień (1)

2014

Grudzień (2) Listopad (1) Wrzesień (1) Lipiec (1) Maj (1)
Archiwum wpisów

Zapisz się do newslettera

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij